Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu ma zaszczyt zaprosić zainteresowanych nauczycieli na konferencję:

Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów – dobre praktyki

Konferencja wieńczy roczny proces wspomagania zorientowany na rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów Szkół Podstawowych w Annopolu Starym, Goszczanowie, Słomkowie Mokrym i Zespole Szkół w Szadku. Proces uwzględniał inspirowanie nauczycieli  do projektowania i wykorzystywania w procesie dydaktycznym metod aktywizujących, w tym eksperymentów i doświadczeń. Konferencja będzie okazją do zaprezentowania wypracowanych w szkołach dobrych doświadczeń metodycznych i organizacyjnych. Będzie forum wymiany myśli na temat znaczenia kompetencji kluczowych we współczesnej edukacji. Kształtowanie kompetencji kluczowych jest mocno osadzone w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Realizatorem wspomagania jest Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu, działający pod kierunkiem i we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie, która to instytucja koordynuje realizację projektu pilotażowego w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

Program Konferencji:

1.  Prezentacja refleksji, doświadczeń i dorobku szkół uczestniczących w procesie wspomagania. – przedstawiciele szkół uczestniczących w projekcie.

2.  Ocena wartości i efektów wspomagania w perspektywie przedstawicieli organów prowadzących szkoły – przedstawiciele samorządów.

3.  Refleksje z punktu widzenia nadzoru pedagogicznego na temat znaczenia kompetencji kluczowych w procesie dydaktyczno-wychowawczym szkoły – przedstawiciel Kuratorium Oświaty.

4.  Kształtowanie profilu nauczyciela – organizatora i realizatora rozwoju kompetencji kluczowych uczniów – przedstawiciel instytucji wspierającej szkoły.

5.  Pozycja kompetencji kluczowych w reformowanej szkole i nowej podstawie programowej dla szkoły podstawowej – przedstawiciele WODN w Sieradzu.

6.  Zasoby otoczenia lokalnego szkoły w nowatorskiej koncepcji rozwoju kompetencji kluczowych uczniów – przedstawiciel środowiska lokalnego, instytucji wspierającej edukację.

Konferencja odbędzie się 6 czerwca w godzinach 12.oo – 15.oo  w WODN w Sieradzu, ul. 3 Maja 7

Prosimy o  potwierdzenie udziału pod nr telefonu: 43/822 52 15 do dnia 31 maja 2017 r.