Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pierwszego grudnia w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu odbyła się konferencja: Jak żyć długo i zdrowo? – Kształtowanie postaw prozdrowotnych. Adresowana była do nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz wszystkich zainteresowanych prawidłowym odżywianiem, zdrowym stylem życia i edukacją prozdrowotną.
Na podstawie opinii naszych gości można odnieść wrażenie, że konferencja była wielkim sukcesem merytorycznym i organizacyjnym. Uczestnikom towarzyszyła znakomita atmosfera, aktywność i dociekliwość poznawcza widoczna w pytaniach; podczas kuluarowych rozmów, przy stoiskach prezentujących zioła, soki i przetwory oraz publikacje tematyczne. Myślą przewodnią wszystkich wystąpień było wskazanie zależności pomiędzy prawidłowym odżywianiem, jakością i doborem produktów spożywczych, aktywnością fizyczną a długością życia i właściwym funkcjonowaniem organizmu człowieka.

 

Konferencje uświetnili prelegenci:
Dr. hab. Anna Kołłajtis-Dołowy, pracownik naukowy Katedry Żywienia Człowieka SGGW w Warszawie,
Monika Gołębieska, psycholog, instruktor jogi, autorka bloga żywieniowego,
Artur Ławniczak, Burmistrz Gminy i Miasta Szadek, inicjator programu „Soki w szkole” i promotor programu „Owoce w szkole”,
Andrzej Wojtkowski, właściciel ekologicznego gospodarstwa zielarskiego, prowadzonego pod opieka merytoryczną SGGW w Warszawie. Autor licznych publikacji poświęconych ziołom i ziołolecznictwu.
Integralną częścią konferencji była degustacja naturalnych soków owocowo-warzywnych, naparów i kompozycji ziołowych, chleba pieczonego wg. tradycyjnych receptur, surowych owoców i warzyw oraz wypieków ciastkarskich z nasionami roślin.

Inicjator konferencji, Anna Guć