Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Szanowni Państwo Dyrektorzy
Szkół Podstawowych, Gimnazjów, Szkół Ponadgimnazjalnych  i Placówek Edukacyjnych

    Starostwo Powiatowe w Sieradzu wraz z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy Oddział w Sieradzu i Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu organizuje Targi Pracy i Doradztwa Zawodowego pod hasłem ,,Ścieżki do zatrudnienia’’, obejmujące teren Podregionu Zachodniego Województwa Łódzkiego.  
Targi stworzą możliwość pierwszego kontaktu z przedstawicielami świata pracy. Dziś jest to ważne dla uczniów wszystkich etapów edukacyjnych. Bardzo prosimy Państwa Dyrektorów o umożliwienie odwiedzenia ich przede wszystkim przez pedagogów szkolnych, nauczycieli, którym powierzono obowiązki opracowania programu doradztwa zawodowego, nauczycieli wychowawców klas oraz uczniów ostatnich i przedostatnich klas wszystkich typów szkół.

Czytaj więcej: Targi Pracy i Doradztwa Zawodowego

Szanowna Pani, Szanowny Panie

WODN w Sieradzu realizuje badanie zorientowane  na ocenę poziomu zadowolenia naszych Klientów. Tych z Państwa, którzy mieli już okazję korzystać z naszych szkoleń, prosimy o wyrażenie opinii na ich temat. Udzielone odpowiedzi wykorzystamy w procesie zapewniania jakości świadczonych przez nas usług szkoleniowych.

Rodzaj formy – seminarium
Adresat: Nauczyciele wszystkich specjalności – stażyści, kontraktowi, mianowani
Tytuł: Portfolio nauczyciela – dokumentem prezentującym jego rozwój osobisty i zawodowy
Cel: rozwijanie umiejętności dokumentowania dorobku zawodowego w formie portfolio
Treści:
•    Podstawa prawna – obowiązująca procedura
•    Koncepcja portfolio
•    Prezentowanie efektów działań nauczyciela w różnych formach wypowiedzi pisemnej
Liczba godzin: 6 h
Termin i miejsce realizacji – 19.04.2017 r. godz. 13.00; WODN w Sieradzu
Koszt jednostkowy: 40 PLN
Prowadzący: Danuta Dymczyk
Zgłoszenie należy potwierdzić na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 12.04.2017 r.

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu serdecznie zaprasza na konferencję PIĘKNA I BESTIA, CZYLI MUZYKA I MATEMATYKA
Konferencja odbędzie się 06 kwietnia 2017 roku w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu.
Konferencja adresowana jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, muzyki i matematyki na wszystkich poziomach nauczania oraz nauczycieli zainteresowanych powyższą tematyką.

Celem konferencji jest ukazanie związków matematyki z muzyką oraz podkreślenie roli tych przedmiotów w procesie nauczania.

Gośćmi konferencji będą między innymi:

Zdzisław Spychała – dr nauk matematycznych
Nauczyciel licealny i akademicki, autor artykułów dotyczących pobudzania aktywności matematycznej na różnych poziomach nauczania.

 Wojciech Dąbrowski – matematyk, piosenkarz, konferansjer.
Nauczyciel matematyki, dziennikarz, artysta estradowy, autor książki „Nauka myślenia czyli 100 lekcji matematyki” i cyklu edukacyjnych programów telewizyjnych „Ściąga z matmy”.

Czytaj więcej: Piękna i Bestia, czyli muzyka i matematyka

24 stycznia 2017 roku zostały zmienione kierunki realizacji polityki oświatowej państwa - do dotychczasowych czterech kierunków dodano piąty - "Przygotowanie do wdrożenia od roku szkolnego 2017/2018 nowej podstawy programowej". Państwa Dyrektorów prosimy o uwzględnienie nowego kierunku w działaniach szkół i placówek.

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu zaprasza zainteresowane osoby na:

 


1. Warsztaty metodyczne dla nauczycieli języków obcych: Ocena rozwojowa (ocenianie kształtujące) na lekcjach języka obcego.

Termin spotkania: 22 marca 2017, godzina 11.00, WODN w Sieradzu, ul. 3 Maja 7.
Liczba godzin: 6    Koszt szkolenia – 30 PLN    Prowadzący: Krystyna Juźwicka

2. Warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego szkół podstawowych: Wykorzystanie elementów wizualnych na lekcjach języka angielskiego w szkole podstawowej.

Termin spotkania: 29 marca 2017, godzina 11.00, WODN w Sieradzu, ul. 3 Maja 7.
Liczba godzin: 6    Koszt szkolenia – 30 PLN         Prowadzący: Krystyna Juźwicka

Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 17 marca 2017.

WODN w Sieradzu, ul. 3 Maja 7
tel. 43/ 822 52 15
fax 43/ 827 30 71
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konsultant
d/s języka angielskiego
Krystyna Juźwicka

Pierwszego grudnia w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu odbyła się konferencja: Jak żyć długo i zdrowo? – Kształtowanie postaw prozdrowotnych. Adresowana była do nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz wszystkich zainteresowanych prawidłowym odżywianiem, zdrowym stylem życia i edukacją prozdrowotną.
Na podstawie opinii naszych gości można odnieść wrażenie, że konferencja była wielkim sukcesem merytorycznym i organizacyjnym. Uczestnikom towarzyszyła znakomita atmosfera, aktywność i dociekliwość poznawcza widoczna w pytaniach; podczas kuluarowych rozmów, przy stoiskach prezentujących zioła, soki i przetwory oraz publikacje tematyczne. Myślą przewodnią wszystkich wystąpień było wskazanie zależności pomiędzy prawidłowym odżywianiem, jakością i doborem produktów spożywczych, aktywnością fizyczną a długością życia i właściwym funkcjonowaniem organizmu człowieka.

 

Czytaj więcej: Jak żyć długo i zdrowo? – Kształtowanie postaw prozdrowotnych

24 listopada 2016 roku w Łodzi odbyła się konferencja, na której wręczono Certyfikaty Wojewódzkiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. To szczególne wyróżnienie otrzymały placówki, które w okresie ostatnich lat z dużym zaangażowaniem, w nowatorski, atrakcyjny sposób wdrażały ideę zdrowego stylu życia w całym środowisku szkolnym, przedszkolnym i lokalnym.
W tym roku po wnikliwej analizie dorobku oraz efektów wynikających z realizacji projektów Łódzki Kurator Oświaty przyznał Certyfikaty wybranym placówkom z pięciu Regionalnych Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.
Z satysfakcją informujemy, że w tym zaszczytnym gronie znalazło się 10 placówek z Sieradzkiej Regionalnej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.
Wśród wyróżnionych są następujące placówki:

Czytaj więcej: Certyfikat Wojewódzkiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie

Szanowni Państwo!
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę Państwu wielu spokojnych i dobrych dni. Niech Waszej pracy codziennie towarzyszy atmosfera twórczości, kreatywności i otwartości. Niech szkoła będzie dla Was miejscem samorealizacji i rozwoju, a Wasi uczniowie niech każdego dnia zaskakują Was pozytywną zmianą.

                              

Ilona Lewandowska, dyrektor WODN w Sieradzu